0 3 min 2 lata

Przedstawiciele 26 kujawsko-pomorskich firm oraz wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i radni województwa wrócili właśnie z Dubaju, gdzie reprezentowali nasz region podczas wydarzeń związanych Wystawą Światową Expo 2020. W lutym w Dubaju otworzymy naszą ekspozycję regionalną; wtedy też do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich udadzą się kolejni przedstawiciele naszego biznesu.

W tym tygodniu w Dubaju miały miejsce dwa ważne dla nas duże wydarzenia – w poniedziałek (6 grudnia) odbyło się Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, we wtorek (7 grudnia) na Expo celebrowaliśmy Dzień Polski. W forum uczestniczyli polscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele rządów Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dla przedstawicieli kujawsko-pomorskich firm, którzy wcześniej uczestniczyli m.in. w spotkaniach dwustronnych z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz warsztatach i seminariach, była to kolejna okazja do zapoznania się ze specyfiką rynków w tym rejonie świata. Dzień Polski na Expo był wielkim wydarzeniem promocyjnym, kulturalnym i biznesowym z udziałem artystów i przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju. Jego sceną był nie tylko nasz narodowy pawilon, ale niemal cała przestrzeń targowa. Po części oficjalnej, kolorowym korowodzie, koncertach i imprezach angażujących targową publiczność kulminacją był wieczorny koncert muzyki pop na scenie Dubai Millenium Amphiteatre.

Nasz region w Dubaju reprezentowali wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Łukasz Krupa i Wojciech Jaranowski oraz radni województwa Jacek Chmarzyński, Robert Malinowski i Marek Domżała, a także reprezentanci biznesu.

Kujawsko-pomorską ekspozycję regionalną otworzymy na początku lutego w polskim pawilonie narodowym. Hasło pawilonu to „Kreatywność inspirowana naturą”. Motywem przewodnim naszej ekspozycji, nawiązującej m.in. do postaci Mikołaja Kopernika i odkryć współczesnych astronomów związanych z toruńskim ośrodkiem akademickim, będzie Kosmos. Na całość złożą się kreacje artystyczne w postaci instalacji i multimediów oraz prezentacja odwołująca się do współczesnego potencjału Kujaw i Pomorza. Uzupełnieniem będą koncert Tomasza Organka i Kamila Patera oraz kulinaria.

W lutym do Dubaju pojedzie też kolejna grupa przedsiębiorców.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Obraz Mahesh Salunke z Pixabay