Działania „Prędkość”

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (31.01.2022r.) funkcjonariusze prowadzili akcję pn. „Prędkość”. Głównym celem policjantów było wyeliminowanie z ruchu osób, które rażąco naruszają przepisy drogowe. Podczas działań stróże prawa ujawnili 37 przekroczeń prędkości.

Nadmierna prędkość, od wielu lat,  jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Musimy pamiętać o tym, że wraz ze wzrostem szybkości wydłuża się droga hamowania pojazdu. Osoby, które nie stosują się do ograniczeń prędkości stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Wczoraj (31.01.2022r.) policjanci prowadzili działania pn. „Prędkość”. Mundurowych, od wczesnych godzin porannych, można było spotkać na drogach powiatu tucholskiego.

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 37 przekroczeń prędkości. 29 kierowców zostało ukaranych mandatami, a 8 otrzymało pouczenie.

Największą zarejestrowaną prędkością było 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Policjanci, za to wykroczenie, ukarali 49-letniego kierowcę mandatem w kwocie 1500zł. Do jego konta dopisano również 10 pkt karnych.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza