Oficjalne otwarcie nowej drogi z Raciąża do Piastoszyna

Estimated read time 2 min read

Pomimo tego, że nowa droga już służy nam od kilku miesięcy, dopiero teraz nastąpiło jej uroczyste otwarcie w którym udział wzięli samorządowcy, przedstawiciel wojewody oraz niezastąpiony w sytuacjach arcytrudnych – minister Łukasz Schreiber – jedyny parlamentarzysta i przedstawiciel rządu, który nie bacząc na pandemię, regularnie odwiedza i wspomaga Powiat Tucholski ( gminy).

Warto przypomnieć o tym, że ta inwestycja zrealizowana została przez firmę SOLO z Tucholi i jej podwykonawców (pozdrawiamy pracowników z Nakła). Zakres prac obejmował usunięcie ok. 4 kilometrów uszkodzonej nawierzchni i zastąpienie jej nową. Aby wyobrazić sobie skalę prowadzonych prac, warto uświadomić sobie fakt, że oznaczało to ściągnięcie 5 tysięcy ton starej masy bitumicznej! Choć trudno w to uwierzyć, prace toczyły się zgodnie z harmonogramem, pomimo trudnych warunków atmosferycznych. Żar z nieba uzupełniany był żarem bijącym z kładzionej w temperaturze 160-170 stopni masy bitumicznej, co stwarzało trudne do wytrzymania warunki pracy. Prace trwały do godzin wieczornych.

Wyremontowano drogę, chodniki, stworzono całą infrastrukturę drogową praktycznie od nowa.

Przypomnienia wymaga też fakt, że o nową drogę z Raciąża do Piastoszyna zabiegała od wielu lat radna, pani Barbara Grontkowska. Od lat reprezentuje Ona Raciąż i skutecznie lobbowała w imieniu mieszkańców w sprawie wyremontowania jednej z najgorszych dróg w powiecie. Udało się!

Warto przypomnieć o tym, że inwestycję wsparła finansowo (10% inwestycji) gmina Tuchola.

Z naszego archiwum, czyli… jak powstawała właśnie ta droga!!!


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza