0 2 min 2 lata

Działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania kolejnych amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. W ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Wszyscy będą odpowiadać przed sądem.

Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w środę (23.02.2022r.). 38-latek kierował swoim pojazdem na trasie Tuchola – Tleń. Policjanci podczas rozmowy wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Kontrola alkomatem potwierdziła tylko przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu. Kierującemu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Tego samego dnia w Łyskowie doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa auta osobowe. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości uczestników zdarzenia okazało się, że 29-letni kierowca volkswagena jest pod wpływem alkoholu. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w jego organizmie znajduje się blisko promil alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Okoliczności kolizji będą wyjaśniane na drodze sądowej.

Z kolei wczoraj (24.02.22r.) funkcjonariusze postanowili zatrzymać volkswagena, który poruszał się ul. Chojnicką w Tucholi. W tym przypadku również wyczuwalny zapach alkoholu świadczył o tym, że kierujący może być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjantów potwierdziła kontrola alkomatem. Okazało się, że w organizmie 37-letniego mężczyzny znajduje się 0,6 promila alkoholu.

Wszystkie sprawy będą miały swój finał w sądzie. Nieodpowiedzialnym kierowcom grożą wysokie kary finansowe, kilkuletnie zakazy prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.


(red.)

KPP Tuchola