Sportowcy Kujaw i Pomorza z nagrodami marszałka

Estimated read time 3 min read

392 kujawsko-pomorskich sportowców, ich trenerów i działaczy sportowych zostało docenionych przez zarząd województwa za sukcesy sportowe odniesione w 2021 roku. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Bema w Toruniu z udziałem gospodarza województwa Piotra Całbeckiego, członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej oraz przewodniczącego sejmikowej komisji Sportu i Turystyki Jacka Gajewskiego. Zdjęcia z wydarzenia

– Te nagrody to wyraz uznania dla naszych zawodników, którzy odnoszą sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach, oraz dla tych, którzy tworzą sportowej młodzieży warunki osobistego rozwoju. Możemy być dumni, że w naszym regionie mamy tak wielu utalentowanych zawodnikó Gratuluję świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów w reprezentowaniu kraju i województwa – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Szczególne wyrazy uznania kierowane podczas uroczystości rozdania nagród były do tych sportowców i klubów, którzy w obliczu kryzysu spowodowanego wojną na Ukrainie wyciągnęli pomocną dłoń w stronę potrzebujących i organizowali bezinteresowną pomoc.

 

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 275 medalistów Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nagrody przyznano także 92 trenerom oraz 25 osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej.

 

 

Pula nagród wyniosła ponad 337 tysięcy złotych, wysokość pojedynczej nagrody mieści się w przedziale od 200 złotych do 5 tysięcy złotych i zależy od liczby i wagi odniesionych zwycięstw. Najwyższe nagrody odebrały kajakarki – Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska (obie CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe Bydgoszcz) oraz kolarz Daniel Rochna (UKS Copernicus Toruń). Nagrody trenerskie wynoszą od 200 złotych do 3,7 tysiąca złotych, a dla działaczy 500-2000 złotych.

 

Podczas wydarzenia nagrody odebrali także olimpijczycy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022: Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriev oraz Ekaterina Kurakova.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza