W ślinie kierowcy znajdowała się amfetamina

Estimated read time 1 min read

Policjanci zatrzymali 28-latka, który kierował autem pod wpływem narkotyków. Tester narkotykowy wykrył w jego ślinie obecność amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W sobotę (26.03.2022r.)  w godzinach nocnych policjanci zatrzymali do kontroli auto osobowe, które poruszało się ulicami Śliwic. Kierowca pojazdu, w trakcie legitymowania, zachowywał się nerwowo oraz miał wyraźnie poszerzone źrenice. Mundurowi przypuszczali, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Wykonany test narkotykowy potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. Urządzenie pomiarowe „DrugTest” wykryło w ślinie kierowcy obecność amfetaminy. Policjanci zatrzymali 28-latkowi prawo jazdy. Od kierującego została również pobrana krew do badań. Teraz sprawa zostanie przekazana do sądu.

Aktualne przepisy karne jednoznacznie wskazują, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza