0 2 min 2 lata

Idealne miejsce do wędrówek turystycznych. W sposób szczególny polecamy je cyklistom – słynna kasztelania w nowej odsłonie. Po kataklizmie pogodowym w 2017 to miejsce przestało istnieć, ale dzięki porozumieniu dwóch samorządów zostało wyremontowane i dzisiaj cieszy oko.

Wiosna już jest, a to najlepsza pora, by wznowić piesze i rowerowe wycieczki. Ciekawych tras nie brakuje w gminie Tuchola. Jedną z nich jest pieszo-rowerowy szlak „Kasztelania” prowadzący z Raciąża przez Raciąski Młyn – gościniec grodziska Raciąż – Wysoką z powrotem do Raciąża. Liczy około 10 kilometrów. Trakt zyskał właśnie nowe oznakowanie. Tablice nie tylko wskażą kierunek wycieczki, ale również „poinformują” o historii naszej gminy.

Szlak przebiega między innymi przy malowniczo położonym średniowiecznym grodzisku, a w zasadzie jego rekonstrukcji. „We wrześniu ubiegłego roku, po odbudowie zniszczeń na skutek nawałnicy z 2017 r., oddaliśmy grodzisko do ponownego zwiedzania. Teraz odnowiliśmy szlak turystyczny, którym można tu dotrzeć, dowiadując się po drodze wielu ciekawych rzeczy z lokalnej historii. To idealna propozycja dla każdego amatora pieszych wędrówek czy rowerowych wypraw” – podkreśla burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Gmina Tuchola serdecznie zaprasza i mieszkańców, i gości. Do zobaczenia na szlaku!


(red.)

FB gm. Tuchola

Fot. TOKiS – PRESS TV