Kolejne wozy bojowe dla strażaków ochotników w gm. Kęsowo

Estimated read time 2 min read

Poszczególne gminy naszego powiatu wyciągnęły wnioski, po kataklizmie z 2017 roku. Do lamusa odchodzi zabytkowy sprzęt strażacki, który zastępowany jest nowoczesnym, dotyczy to również wozów bojowych.

Za kilka dni w Droździenicy odbędzie się uroczystość poświęcenia nowego pojazdu, który kilka dni temu przybył do jednostki. To wielkie święto nie tylko dla strażaków, ale i mieszkańców. Ten pojazd obejrzymy sobie w przyszłym tygodniu.

To nie wszystko, bo również zmiany zajdą u strażaków z Kęsowa.

14 kwietnia b.r. Prezes OSP Kęsowo Bogusław Gierszewski oraz Sekretarz Łukasz Modrzejewski wraz z wójtem gminy Radosławem Januszewskim odebrali w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy z rąk Ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasza Schreibera oraz Wojewody Kujawsko Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza promesę w kwocie 450 000 zł na dofinansowanie zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla tej jednostki.

W uroczystości uczestniczyli druhny i druhowie OSP z całego województwa, posłowie na Sejm RP, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu Ireneusz Stachowiak, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu bryg. Jacek Kaczmarek oraz samorządowcy.

___________________
(red.)

FB gm. Kęsowo.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza