46-latek trafił na 3 miesiące do aresztu

Estimated read time 1 min read

Tucholscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie psa i trzech szczeniaków. 46-latek usłyszał również zarzut dotyczący usiłowania zabicia czwartego szczeniaka. Decyzją sądu trafił tymczasowo do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W czwartek (26.05.22r) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Cekcynie otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w gminie doszło do zabicia psa. Skierowani pod wskazany adres mundurowi potwierdzili tę informację. Na terenie posesji policjanci ujawnili martwego psa i cztery szczeniaki. Jedno z odnalezionych szczeniąt przeżyło. Do wyjaśnienia funkcjonariusze zatrzymali właściciela zwierząt.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 46-latkowi został przedstawiony zarzut zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowania zabicia jednego ze szczeniaków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.


(red.)

KPP Tuchola

Fot. pixabay.com

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza