0 2 min 9 miesięcy

Każdy mieszkaniec naszego kraju może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone jest bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest internetową platformą służącą do wymiany informacji lokalnej społeczności z policją. Za jej pomocą można przekazywać zgłoszenia o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Policjanci będą je weryfikować. W naniesionym zagrożeniu istnieje możliwość dodania opisu oraz zdjęć, które z pewnością pomogą w dokładnej weryfikacji zgłoszenia. Co ważne, nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu.

Od początku 2022 roku mieszkańcy powiatu tucholskiego za pośrednictwem elektronicznej mapy przekazali 213 zgłoszeń, które według nich są niebezpieczne. Po weryfikacji, policjanci potwierdzili 85 zgłoszeń, z czego 72 zostało już wyeliminowanych. W bieżącym roku widzimy znaczny wzrost przekazanych zgłoszeń. Cieszymy się, że popularność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wzrasta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłoszenia pilnej interwencji policji. W takim przypadku należy skorzystać z numeru alarmowego 112.


(red.)

KPP Tuchola