SILNY PODMUCH WIATRU PRZEWRÓCIŁ ŻAGLÓWKĘ, RODZINA WPADŁA DO WODY

Estimated read time 2 min read

Dzięki skutecznej interwencji tucholskich policjantów uratowana została kobieta znajdująca się w wodzie, po tym jak silny, boczny podmuch wiatru przewrócił żaglówkę. Kobieta rekreacyjnie pływała na jeziorze Bysławskim wraz ze swoimi dziećmi.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny w Tucholi otrzymał zgłoszenie, że na jeziorze Bysławskim przewróciła się żaglówka i trzy osoby znajdują się w wodzie. Dyspozytor niezwłocznie skierował na miejsce policjantów z Posterunku w Cekcynie. Funkcjonariusze biegnąc wzdłuż linii brzegowej zauważyli kobietę, która trzymała się przewróconej łodzi, krzycząc, że słabo się czuje i traci siły. Policjant niezwłocznie wszedł do wody, dopłynął do kobiety i zapewnił bezpieczny powrót na linię brzegową. Pozostali uczestnicy szczęśliwie dopłynęli do brzegu. Interwencja policjantów miała bardzo dynamiczny przebieg, w efekcie na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak na długo pozostanie w pamięci wszystkim uczestnikom.

Pamiętajmy aby podczas korzystania z wszelkiego rodzaju sprzętu wodnego, zawsze używać kamizelek ratunkowych oraz zachować szczególną ostrożność.


(red.)

KPP Tuchola

Info – nadkom. Kamila Leśniak

Naczelnik

Wydziału Kryminalnego

KPP w Tucholi

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza