0 4 min 2 lata

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz odwiedził dzisiaj obóz młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP. Placówce Piła-Młyn przekazał 100 łóżek polowych, które będą służyć adeptom strażackiego rzemiosła.

Ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe OSP i PSP to bardzo ważne miejsca dla województwa. To tutaj szkolą się młodzi ludzie, aby w przyszłości pełnić strażacką służbę. Wojewoda przypomniał, że w wielu trudnych sytuacjach w naszym regionie, na strażakach zawsze można było niezawodnie polegać.

To wyjątkowa służba, która jest bardzo wysoko oceniana przez społeczeństwo. Daje poczucie bezpieczeństwa w każdym miejscu naszego województwa. W trudnych sytuacjach, jakie mieliśmy np. w roku 2017 podczas nawałnicy, czy podczas kryzysu w trakcie pandemii, to właśnie strażacy –  zawodowi i ochotnicy – zawsze byli na miejscu 

– powiedział.

Mikołaj Bogdanowicz przekazał do ośrodka Piła-Młyn 100 łóżek polowych dla młodych adeptów pożarnictwa – z zasobów Obrony Cywilnej Wojewody.

Cieszę się, że nowe łóżka trafią do tego obozu na potrzeby szkolących się. Przy tej okazji, chciałbym też podziękować Panu Generałowi Jackowi Kaczmarkowi za wsparcie, którego udzielał obywatelom Ukrainy. Przekazane dzisiaj łóżka, w razie konieczności, będą mogły służyć też kolejnym uchodźcom 

– powiedział wojewoda.

Generał Jacek Kaczmarek zaznaczył, że w tym roku zorganizowanych zostanie w województwie 30 takich obozowisk szkoleniowych, na których będzie trenowało 660 członków młodzieżowej drużyny pożarniczej.

Bardzo się cieszę, że z budżetu państwa mogliśmy otrzymać kwotę 236 tys. zł, co stanowi znaczące wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Wielu strażaków PSP rozpoczynało właśnie od młodzieżowej drużyny – poprzez bycie członkiem czynnym OSP, a dzisiaj są oficerami na wysokich stanowiskach 

– zaznaczył.

Ośrodek Piła-Młyn znajduje się na terenie Gminy Gostycyn. Co roku odbywają się tutaj obozy treningowe OSP i PSP. Na lato 2022 r. zaplanowano 3 turnusy, w których weźmie udział łącznie ok. 250 uczestników. 

Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP Janusz Gierke przypomniał, że obozy szkoleniowe organizowane są zarówno przy wsparciu Wojewody jak i dofinansowaniu ze strony Komendy Głównej PSP.

Przekazanie tych łóżek poprawi byt naszych adeptów. Bardzo serdecznie za to dziękujemy Panie Wojewodo. Myślę, że każda złotówka, każdy sprzęt, który tu trafi nie będą stracone, a wręcz przeciwnie – będą wykorzystane dla pożytku naszej młodzieży, która wstąpi w szeregi OSP, a w przyszłości może i PSP 

– powiedział.


(red.)

gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski