0 2 min 2 lata

Sezon wakacyjny sprzyja podróżom i spędzaniu wolnego czasu na wodą. Policjanci organizują wiele działań, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami. Wczoraj (04.08.2022r.) funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników spływów kajakowych.

Spływy kajakowe w sezonie letnim cieszą się dużą popularnością wśród turystów wypoczywających na terenie powiatu tucholskiego. Wszystkie osoby wybierające taką formę wypoczynku muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj (04.08.2022r.) funkcjonariuszy można było spotkać na przystani wodnej w Świcie. To właśnie tam mundurowi informowali kajakarzy o przepisach obowiązujących nad wodą oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Policjanci sprawdzali również trzeźwość uczestników spływu. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie skontrolowane osoby były trzeźwe.

Turyści podkreślali, że tego typu akcje są potrzebne, bo bezpieczeństwo podczas wakacji jest najważniejsze.

Przypominamy, że zgodnie z art. 35 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych prowadzenie obiektu pływającego, w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka odurzającego jest wykroczeniem. Otrzymanie mandatu i zakończenie spływu w miejscu kontroli, to konsekwencje z jakimi muszą się liczyć wszystkie osoby, które nie będą stosować się do przepisów.


(red.)

KPP Tuchola