Policjanci prowadzili zajęcia w szkole

Estimated read time 1 min read

Tucholscy policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego czynnie włączyli się w działalność profilaktyczną. Funkcjonariusze podczas spotkań uczą młodzież szkolną zasad bezpieczeństwa na drodze. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi.

Młodzież szkolna od najmłodszych lat powinna uczyć się prawidłowych zachowań na drodze. Tucholscy policjanci odwiedzają dzieci w przedszkolach i  szkołach, aby przybliżyć im podstawowe przepisy obowiązujące na drodze.

Nie było inaczej podczas spotkania w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi. Policjant sierż. szt. Tomasz Gac omówił młodzieży szkolnej obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Uczniowie, którzy niebawem nabywać będą uprawnienia do kierowania pojazdami, mieli wiele pytań do prowadzącego, na które ten chętnie odpowiadał. Czynny udział uczniów w zajęciach świadczy o tym, że działania profilaktyczne, prowadzone przez policjantów, cieszą się dużym zainteresowaniem i są bardzo potrzebne.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza