Już wkrótce gm. Tuchola wzbogaci się o nowe, długo oczekiwane inwestycje.

Estimated read time 3 min read

Mamy świetne wiadomości, a te związane są z przetargami, które właśnie się zakończyły. Cieszymy się z tego, że władze dotrzymały słowa, to ważne. Poznajmy szczegóły.

Wykonawcy wyłonieni – w ciągu kilkunastu miesięcy powstanie m.in. skatepark i promenada przez jezioro Głęboczek.

Zakończyła się procedura przetargowa i rozstrzygnięto postępowania dla zadania pn. „Rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz związanej z nią infrastruktury drogowej na terenie gminy Tuchola”.

Konkretnie chodzi o poniższe inwestycje:

  • Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego na terenie Szkoły Podstawowej w Legbądzie. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma AB Factor Andrzej Borowski z Bydgoszczy na kwotę 2.999.615,59 zł brutto, termin realizacji 15 m-cy od podpisania umowy;
  • Budowa pomostu nad jeziorem Głęboczek w Tucholi. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mat-Bud Michał Piechowiak z Przytocznej na kwotę 3.075.000,00 zł brutto. Termin realizacji 15 m-cy od podpisania umowy;
  • Budowa skateparku. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Bullait Andrzej Ciuchta z Elbląga za kwotę 822.747,00 zł brutto. Termin realizacji 15 m-cy od podpisania umowy;
  • Termomodernizacja obiektu zaplecza administracyjno-sportowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PEE-BUD Paweł Obara z Raciąża za kwotę 1.282.011,19 zł brutto. Termin realizacji 13 m-cy od podpisania umowy.

Na powyższe zadania gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 95% w ramach środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

„Ogromnie się cieszę, że przetarg zakończył się pomyślnie dla naszej gminy i mogliśmy wyłonić wykonawców, co w dobie dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczej zarówno w kraju, jak i na świecie, nie było sprawą oczywistą. Radość jest tym większa, że na te inwestycje pozyskaliśmy środki zewnętrzne – z Rządowego Funduszu Polski Ład, dzięki czemu możemy je realizować na rzecz rozwoju naszej gminy, a tym samym podniesienia jakości życia mieszkańców”podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

W ramach budowy centrum sportowo-rekreacyjnego na terenie Szkoły Podstawowej w Legbądzie powstanie również budynek zaplecza socjalnego, elementy małej architektury oraz oświetlenie obiektów sportowych. Zadanie to jest połączone z przebudową ulicy Polnej i częściowo ul. Szkolnej w Legbądzie, które stanowią dojazd do projektowanego centrum. Łączna długość przebudowanych dróg wyniesie 548 m.

Z kolei pomost nad jeziorem Głęboczek w Tucholi będzie liczył 184 m długości i zostanie wykonany z drewna modrzewiowego i akacjowego. Na całej długości zainstalowane będzie oświetlenie typu LED. Pomost zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić swobodne przepływanie kajaków, łodzi oraz rowerów wodnych.

Atrakcja dla młodszych mieszkańców, czyli skatepark powstanie z płyty betonowej z przeszkodami do wykonywania ewolucji na deskorolkach, rowerach BMX oraz rolkach i hulajnogach. W ramach zadania zaplanowano też oświetlenie, odwodnienie do kanalizacji deszczowej, elementy małej architektury, ogrodzenie oraz chodnik i zieleń.

Natomiast termomodernizacja obiektu zaplecza administracyjno-sportowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi będzie polegać na ociepleniu ścian wraz z wykonaniem elewacji, wymianie stolarki okienno-drzwiowej, remoncie dachu, wymianie orynnowania i innych obróbek blacharskich oraz wymianie instalacji odgromowej. W ramach zadania planuje się ponadto remont balkonów i tarasu, będących w bardzo złym stanie technicznym. Przebudowany zostanie również teren wokół obiektu wraz z wymianą studni ściekowych.

 


(red.)

FB gm.Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza