0 2 min 1 rok

W miniony weekend aż troje kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Powodem kontroli była prędkość. W każdym przypadku wynosiła ponad 100 km/h. Policjanci apelują o odpowiedzialność i rozwagę podczas jesiennych podróży.

W sobotę (22.10.2022r.) mundurowi kontrolowali prędkość na Czarnej Drodze w Tucholi. To właśnie tam został zatrzymany pierwszy nieodpowiedzialny kierowca. Policjanci, za pomocą laserowego miernika, stwierdzili, że mężczyzna podróżował z prędkością wynoszącą aż 116 km/h. Dodatkowo mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy i ukarali go mandatami karnymi na łączną kwotę  2100 zł. Do jego konta dopisano również 19 pkt karnych.

Z kolei w niedzielę (23.10.2022r.) na terenie gminy Cekcyn mundurowi ujawnili dwa kolejne wykroczenia. Przed godziną 14 w Cekcynku stróże prawa zwrócili uwagę na rozpędzone renault. Ręczny miernik prędkości wskazał, że samochód w obszarze zabudowanym pędzi 102 km/h. W tym przypadku 31-letnia kobieta otrzymała mandat w wysokości 1500 zł, a do jej konta mundurowi dopisali 13 pkt karnych. Niespełna godzinę później funkcjonariusze weryfikowali szybkość aut na ul. Leśnej w Cekcynie. Właśnie tam o ograniczeniach prędkości zapomniał kierowca mercedesa. 39-latek rozpędził swój samochód również do 102 km/h, pomimo tego, że jechał w obszarze zabudowanym. W tym przypadku policjanci także ukarali kierującego wysokim mandatem oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

Apelujemy o odpowiedzialność i rozwagę podczas jesiennych podróży. Nadmierna prędkość i zmienne warunku pogodowe niewątpliwie mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.


(red.)

KPP Tuchola