0 3 min 1 rok

Plac Wolności, plac Zamkowy, ul. Chojnicka i ul. Sępoleńska – tu znajdują się nieruchomości, które dzięki modernizacji przeszły prawdziwą metamorfozę, cieszą oko i zdobyły konkursowe laury.

Podczas piątkowej (16.12) sesji Rady Miejskiej w Tucholi burmistrz Tadeusz Kowalski przedstawił zwycięzców w konkursie do „Dorocznej Nagrody Burmistrza Tucholi – za szczególne osiągnięcia remontowe lub modernizacyjne o istotnym znaczeniu dla ekspozycji budynków stanowiących elementy kultury materialnej Gminy Tuchola”.

To już 10-ta, jubileuszowa edycja konkursu. Pomysł na jego organizację został zaczerpnięty od partnerskiego miasta Tucholi – Kudowy Zdrój.

– Łatwo policzyć, ile kamienic zostało zrewitalizowanych w tym czasie, bo zawsze były co najmniej trzy nagrody, czasem bywało więcej. Kilkadziesiąt budynków w obrębie starego miasta przeszło więc modernizację – podkreśli burmistrz Tadeusz Kowalski.

I nagrodę w kwocie 10 000,00 zł otrzymał pan Jacek Borczyński – właściciel nieruchomości położonej przy placu Wolności 15 w Tucholi za remont elewacji budynku mieszkalno-usługowego poprzez uzupełnienie ubytków, wykonanie oczyszczenia elewacji oraz nałożenie nowej powłoki malarskiej. Wymianie uległo też pokrycie dachowe wraz z orynnowaniem oraz stolarka okienna.

II nagrodę w kwocie 8 000,00 zł przyznano państwu Weronice i Radosławowi Mordzak – właścicielom nieruchomości położonej przy ul. Chojnickiej 18 w Tucholi za remont elewacji budynku mieszkalno-usługowego poprzez uzupełnienie tynków i spękanych gzymsów, wykonanie nowych powłok malarskich na ścianach zewnętrznych. Remont obróbki blacharskiej wraz z orynnowaniem oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w całym budynku.

III nagrodę w kwocie 6 000,00 zł ex aequo otrzymali:
– państwo Małgorzata i Grzegorz Domisz – właściciele nieruchomości położonej przy ul. Sępoleńskiej 16 w Tucholi za przebudowę istniejącego budynku gospodarczego – na budynek mieszkalny dwulokalowy. W ramach ww. inwestycji dokonano wymiany pokrycia dachowego z dachówki cementowej na dachówkę ceramiczną, odświeżono elewację, wstawiono nowe okna i okiennice oraz bramę wjazdową. Zamontowano rynny i rury spustowe oraz komin.
– pan Norbert Nitschke i pan Jarosław Nitschke – właściciele nieruchomości położonej przy placu Zamkowym 11A w Tucholi za remont elewacji budynku wraz z wymianą drzwi wejściowych, wykonanie podokienników z płytek klinkierowych, docieplenie ściany frontowej warstwą styropianu, wymianę obróbek blacharskich (rynn i rur spustowych) oraz wymianę pokrycia dachowego z dachówki cementowej na dachówkę ceramiczną czerwoną matową.


(red.)

tuchola.pl