Samorządowcy nie podzielili się wieścią o prezentach od Świętego Mikołaja, czy przez wrodzoną skromność?

Estimated read time 2 min read

Umówmy się, zbieżność imion jest tutaj przypadkowa, a dodatek święty to raczej wątek humorystyczny, choć kto wie…, tak, czy inaczej, czytamy ze zrozumieniem!

Bez większego echa przeszła dzisiaj istotna informacja o tym, że właśnie w czwartek (29-12)  wojewoda kujawsko-pomorski, pan Mikołaj Bogdanowicz podpisał umowy na dopłatę przejazdów autobusowych ze środków 𝐅𝐮𝐧𝐝𝐮𝐬𝐳𝐮 𝐑𝐨𝐳𝐰𝐨𝐣𝐮 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐰𝐨𝐳𝐨́𝐰 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐛𝐮𝐬𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡.

Ponad 50 mln złotych trafiło do województwa kujawsko-pomorskiego. To już kolejne wsparcie, które otrzymają gminy, powiaty i samorząd województwa z naszego regionu. Co ważne, pieniądze te nie zostaną zrzucone ze śmigłowca, ale posłużą budowie nowych linii komunikacyjnych, a mieszkańcy przede wszystkim z mniejszych miejscowości, ci być może będą  mieli możliwość dotarcia środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.

Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stwarza także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Wsparcie otrzymało wiele samorządów, dla nas jednak istotne jest to że, środki popłyną do:

  • Gminy Tuchola, kwota dopłaty z FRPA – 213.924 zł liczba linii komunikacyjnych – 2
  • Gminy Gostycyn, kwota dopłaty z FRPA – 55.959 zł liczba linii komunikacyjnych – 1
  • Powiatu Tucholskiego w kwocie dopłaty z FRPA – 457.629,00 zł liczba linii komunikacyjnych – 11

I tylko jedno pytanie pozostaje bez odpowiedzi, abstrahując od górnolotnej nazwy „fundusz…”, taki, czy siaki, skąd rząd ma te pieniądze i dlaczego tak chętnie je rozdaje, kiedy polska gospodarka dogorywa w konfrontacji z rzeczywistością i utrzymywaniem państwa sąsiedniego pozostającego z stanie wojny?

Zapytamy polityków przed wyborami, to pewne.


(mrf.)

Na podst. informacji FB wicewojewody, pana Radosława Kempinskiego.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza