0 3 min 12 miesięcy

Bodaj dwa tygodnie temu Tucholę odwiedziła pani poseł Barbara Nowacka – polityk i feministka. I choć wizyta w naszym mieście dotyczyła innego problemu (kwestie sztucznego zapłodnienia) w kuluarach udało się zainteresować panią poseł sprawą logopedów polskich, których rząd chce potraktować w sposób wyjątkowo brutalny. Nie ma innej możliwości, jak zakwalifikowanie całej sprawy w dziale  – SKANDALE. Pani poseł obiecała pochylić się nad tą sprawą i już dzisiaj wiemy, że Jej ugrupowanie  zareagowało i to jak!!!

…logopedzi wzięli swój los w swoje umęczone codzienną harówką dłonie i zorganizowali się.

O co chodzi? Najlepiej wprowadzi nas w temat ich pismo skierowane do naszego „miłomściwiego” rządu.

 

W przestrzeni pojawiła się petycja logopedów, po dwóch tygodniach od opublikowania Apelu logopedów w sprawie  projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych osiągnięto 100 tysięcy podpisów.

Za kilka dni, bo 26 kwietnia 2023 roku odbędzie się debata w Sejmie, na którą zaproszono  Polski Związek Logopedów oraz środowisko logopedów reprezentujące inne podmioty zaangażowane od dłuższego czasu w pozyskanie sojuszników do wsparcia inicjatywy PZL w procedowaniu odrębnej ustawy dla zawodu logopedy.

Organizatorem debaty jest Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska. Jako związek zawodowy jesteśmy organizacją apolityczną, a rodziny, które korzystają z pomocy logopedycznej są reprezentacją ogółu społeczeństwa, natomiast odpowiadamy na propozycje współpracy przez wszystkich, którzy deklarują wsparcie dla poparcia odrębnej ustawy o zawodzie logopedy.

W debacie oprócz PZL wezmą udział przedstawiciele między innymi takich środowisk wspierających opracowanie ustawy o zawodzie logopedy i izbie zawodowej logopedów, jak: Polskie Towarzystwo Logopedyczne, Ogólnopolskie Porozumienie Środowisk Akademickich,  Ogólnopolska Akcja ,,Protest Logopedów” oraz studenci logopedii.

Przedstawiciele tych środowisk zwrócili się również do Ministerstwa Zdrowia o uczestnictwo w planowanej debacie.

Do tematu powrócimy po 26 kwietnia.


(red.)

Na pdst. logopeda.org.pl

Fot. Adrian Grycuk