0 2 min 11 miesięcy

Do ciekawego spotkania doszło dzisiaj w Wymysłowie w Nadleśnictwie Tuchola. Zebrani  podsumowali to, co udało się odbudować po niszczącej wszystko na swojej drodze nawałnicy z sierpnia 2017 roku złożyli podziękowania wszystkim zaangażowanym w usuwanie jej skutków. Mocnym akcentem było wspólne sadzenie drzew.

TOKiS-PRESS TV był wtedy w centrum wydarzeń. Jako jedyne medium nie przerwaliśmy pracy, korzystając ze swoich niezależnych źródeł zasilania. Podawaliśmy podstawowe informacje: gdzie można kupić chleb, paliwo, gdzie można pobrać pieniądze z bankomatu i wiele innych kluczowych dla mieszkańców informacji.

Kiedy zwyczajnie skończył nam się prąd przenieśliśmy nasze mobilne studio o sto kilometrów dalej (kwestie zasilania) i dzięki świetnej współpracy z wolontariuszami TOKiS-a, podawaliśmy kolejne informacje. Kiedy kataklizm się zakończył, przez dwa tygodnie dokumentowaliśmy straty z ziemi i powietrza, w ten sposób stworzyliśmy setki zdjęć, które do dzisiaj stanowią dokument pilnie strzeżony przez TOKiS-a. Wzięliśmy na siebie (jak zawsze) wszelkie koszty, również naprawy uszkodzeń pojazdów, sprzętu itd, bo wbrew temu, co wygadują niektórzy uwikłani politycznie  i psychicznie zawistnicy, finansujemy się sami.


(red.)

Fot. profil FB Wojewody Bydgoskiego, pana Mikołaja Bogdanowicza.