Bezpieczeństwo żywnościowe, bezpieczeństwo żywności – nie przegap jutrzejszej debaty!

Estimated read time 2 min read

Europejska polityka rolna w kontekście możliwego globalnego kryzysu żywnościowego, skutki wojny na Ukrainie dla rynków produktów rolniczych i społeczności lokalnych oraz bezpieczeństwo żywnościowe Europy to tematy zaplanowanej na jutro (24 maja) debaty telewizyjnej w Parlamencie Europejskim z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, europosła Jarosława Kalinowskiego i marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Transmisja online jutro od godz. 19.30, link zamieścimy na kujawsko-pomorskie.pl bezpośrednio przed wydarzeniem.

Każdy z uczestników czwartkowego spotkania jest wytrawnym znawcą kwestii związanych z bezpieczeństwem żywnościowym. Jarosław Kalinowski to wieloletni minister rolnictwa w kolejnych rządach RP. Marszałek Adam Struzik jest samorządowym liderem regionu z rozwiniętym intensywnym rolnictwem. Marszałek Piotr Całbecki przygotował jako sprawozdawca opinię Europejskiego Komitetu Regionów na temat bezpieczeństwa żywnościowego i zwiększenia odporności systemów żywnościowych naszego kontynentu.

W debacie, którą poprowadzi red. Maciej Zakrocki, spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące źródeł kryzysu, podjętych i planowanych środków zaradczych, protestów rolniczych w Brukseli, bezpieczeństwa żywności oraz przyszłości polskiego i europejskiego rolnictwa w sytuacji zakładanego wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej.


(red.)

Mat. nadesłane.

fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza