Samorządowcy i politycy z Europy obradują w naszym regionie

Estimated read time 2 min read

Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego do Torunia przyjechali Członkowie Parlamentu Europejskiego, eksperci Komisji Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz reprezentanci świata nauki i organizacji pozarządowych. Eksperci przez dwa dni rozmawiają na temat bieżących problemóz którymi zmagają się wszystkie europejskie regiony. Najwięcej uwagi poświecono bezpieczeństwu żywnościowemu Europy i świata.

Do Torunia zawitali burmistrzowie, merowie, radcy miejscy, szefowie regionów oraz prezydenci miast członkowskich Unii Europejskiej oraz przedstawicieli państw spoza Europy. W spotkaniu, oprócz zagranicznych gości, udział biorą także samorządowcy z naszego regionu, będący w Komisji Zasobów Naturalnych w Europejskim Komitecie Regionów oraz naukowcy i przedstawiciele instytucji zajmujących się jakością żywności, kontrolą jakości z województwa kujawsko – pomorskiego.

– Zaproszenie przyjęła rekordowa liczba członków Komisji NAT, blisko 80 osób przyjechało do Torunia. To jest naprawdę wielkie święto oraz promocja naszego regionu i kraju – mówi marszałek Piotr Całbecki.

  • Obraduje przeszło 70 ekspertów
  • z 24 krajów
  • w Toruniu w obradach uczestniczyło  4 polskich marszałków województw (Olgierd Geblewicz, Grzegorz Schreiber, Mieczysław Struk i Piotr Całbecki).

Lista uczestników:


(red.)

Mat. nadesłane.

Fot. Mikołaj Kuras.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza