Kolejni pijani idioci za kierownicami swoich pojazdów

Estimated read time 2 min read

Jak to jest, latami wbijamy do ich pustych głów prawdy oczywiste, by po spożyciu alkoholu nie wsiadali za kierownice? Można prosić, grozić, karać mandatami, a oni swoje, tacy wszechmocni, doskonali i… nieobliczalni. Świetnie, że policjanci eliminują ich z ruchu, niestety, nawet oni nie są jasnowidzami  w takich przypadkach warto się zastawić, ilu pijakom udało się nie wpaść w ich ręce i to każdego dnia? Pijani nie są bohaterami, są pospolitymi drogowymi bandytami, przez których możesz ucierpieć np. Ty.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pijani podróżowali swoimi pojazdami. Kierowca auta miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z kolei 33-letni rowerzysta, oprócz niedopuszczalnego stężenia alkoholu, posiadał również sądowy zakaz prowadzenia rowerów. Za swoje nieodpowiedzialne poczynania będą odpowiadać przed sądem.

Wczoraj (13.06.23r.) policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich podróżował jednośladem w Małym Mędromierzu. Właśnie tam funkcjonariusze zweryfikowali stan trzeźwości 33-letniego rowerzysty. Alkomat wskazał, że w jego organizmie znajduje się 1,6 promila alkoholu. Dodatkowo mundurowi ustalili, ze rowerzysta posiada sądowy zakaz prowadzenia rowerów i tym samym popełnił przestępstwo. Za swą nieodpowiedzialną podróż grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Druga kontrola miała miejsce we wsi Łoboda (gm. Śliwice). Policjanci zatrzymali tam do kontroli auto osobowe. Mundurowi wyczuli od 45-letniego kierowcy silny zapach alkoholu. Weryfikacja stanu trzeźwości potwierdziła tylko przypuszczenia mundurowych. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w jego organizmie znajdują się ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz pobrali krew do dalszych badań. 45-latkowi grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.


(red.)

Mat. nadesłane.

Fot. poglądowa.

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza