Aniela Olkiewicz dołączyła do grona stuletnich mieszkańców regionu

Estimated read time 2 min read

Były kwiaty, tort i świeczki, a przede wszystkim życzenia i gratulacje – w piątek (2 czerwca) setne urodziny obchodziła mieszkanka Złotorii (powiat toruński) pani Aniela Olkiewicz. Jubilatce wizytę złożyła członkini zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, wręczając jej marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Aniela Olkiewicz przyszła na świat 2 czerwca 1923 roku w miejscowości Złotoria w powiecie toruńskim w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie wraz z córką i zięciem mieszka do dziś. W 1950 roku wyszła za mąż za Jana Olkiewicza. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci – syna Stanisława i córki Barbary. Pani Aniela ma pięcioro wnuków, w wychowywaniu których pomagała będąc na emeryturze, a także sześcioro prawnuków.

Nestorka całe swoje życie poświęciła pracy w gospodarstwie rolnym, opiece nad domem i dziećmi oraz pracy zawodowej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W czasie wojny w jej domu stacjonowali Niemcy, u jednego z nich pracowała.

Seniorka przez lata prowadziła ogród kwiatowo-warzywny, co sprawiało jej wiele radości.

W wolnym czasie lubiła szyć, dopóki wzrok jej na to pozwalał. Pani Aniela Jest osobą bardzo pomocną i uczynną.

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2023 roku kończą sto lat, a także starszych, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.


(red.)

Mat. nadesłane.

Fot. Andrzej Goiński

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza