POLICJANCI UCZESTNICZYLI W EGZAMINACH NA KARTĘ ROWEROWĄ

Estimated read time 1 min read

W ostatnim czasie w placówkach oświatowych odbyły się egzaminy na kartę rowerową. W tych wydarzeniach uczestniczyli tucholscy policjanci. Wszyscy uczniowie ukończyli egzamin pozytywnie i już niedługo wyruszą na rowerowe wycieczki.

Policjanci w trakcie trwania roku szkolnego przeprowadzają w szkołach liczne pogadanki, podczas których rozmawiają z uczniami o podstawowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prawidłowym zachowaniu się rowerzystów oraz obowiązkowym wyposażeniu roweru.

Wiosną mundurowi sprawdzają zdobytą wiedzę młodzieży w zakresie tych przepisów, uczestnicząc w egzaminach na kartę rowerową.

W ostatnich dniach takie egzaminy odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi oraz Szkole Podstawowej w Lubiewie. Uczniowie podróżowali swoimi jednośladami po określonym torze pod czujnym okiem tucholskich policjantów. Mundurowi weryfikowali umiejętności dzieci pod kątem prawidłowego podróżowania rowerem oraz znajomości przepisów ruchu drogowego. Wszyscy egzamin na swoje pierwsze „prawo jazdy” ukończyli pozytywnie.

Wszystkim młodym rowerzystom gratulujemy oraz życzymy wielu wspaniałych i bezpiecznych wycieczek.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza