Wizyta delegacji ze Stanów Zjednoczonych

Estimated read time 2 min read

Do Kujawsko-Pomorskiego przybyli przedstawiciele samorządów miast Collage Station i Bryan, środowisk eksperckich i naukowych z Uniwersytetu A&M w Teksasie (Uniwersytet Rolniczo-Mechaniczny oraz przedstawiciele Polonii z Teksasu na czele z Jimem Mazurkiewiczem, odznaczonym marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis za swoją działalność społeczną w środowisku polskim w Stanach Zjednoczonych oraz promocję naszego regionu w USA. Dziś (12 czerwca) spotkali się z marszałkiem Piotrem Całbeckim i członkiem zarządu województwa Sławomirem Kopyściem.


Podczas wizyty odbywają się spotkania dotyczące dalszej współpracy, rozwoju kontaktów Kujawsko-Pomorskiego ze społecznością polską w USA, rozmowy ekspertów z dziedziny rolnictwa, rozwoju gospodarczego w sektorze produkcji żywności oraz służby zdrowia. W planach także spotkania w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, Urzędzie Miasta Torunia i na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Wczoraj (11 czerwca) goście ze Stanów Zjednoczonych odwiedzili Bydgoszcz, spotkali się z wicemarszałkiem Zbigniewem Ostrowskim i artystami z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

Początki współpracy województwa kujawsko-pomorskiego ze stanem Teksas w Stanach Zjednoczonych sięgają 2011 roku.


(red.)

Mat. nadesłane.

Fot. Mikolaj Kuras dla UMWKP

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza