0 2 min 10 miesięcy

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. W obu przypadkach alkomat wskazał blisko 2 promile alkoholu. Jeden z kierujących jednośladem posiadał przy sobie narkotyki.

Pierwszy z rowerzystów zatrzymany został w Tucholi na ul. Chojnickiej. Silny zapach alkoholu świadczył o tym, że mężczyzna może być pijany. Policjanci zweryfikowali jego stan trzeźwości. Alkomat wskazał, że w organizmie 39—latka znajduje się 1,8 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania rowerami.

Z kolei funkcjonariusze patrolujący trasę w kierunku Małego Mędromierza zauważyli kierującego rowerem, który nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła przypuszczenia policjantów. W organizmie 33-latka znajdowały się blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. Wstępne badania testerem narkotykowym wskazały, że jest to amfetamina. Od mężczyzny została również pobrana krew do dalszych badań. 33-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


(red.)

Mat. nadesłane.