ZAPNIJ PASY – POCZUJ UŚCISK BEZPIECZEŃSTWA

Estimated read time 2 min read

Rozpoczęły się wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów będą czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP, wspólnie z firmą Neptis S.A. – operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network, dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

 

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie spełniają bardzo ważną funkcję i stanowią niezbędną ochronę dla kierowcy oraz pasażerów. Jazda bez pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji auta czy nawet gwałtownego hamowania. Stąd też powinniśmy je bezwzględnie zapinać, a młodsze dzieci przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Pamiętajmy!

Wszystkie osoby w samochodzie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa, zanim pojazd ruszy z miejsca – zarówno kierowca, jak i pasażerowie. Zapinanie pasów obowiązuje również w autobusach (autokarach) i tzw. busach, którymi często podróżujemy na wakacje.

O tym, że należy zapinać pasy będzie przypominał spot zrealizowany na potrzeby akcji, emitowany przez Firmę Screen Network S.A., na ekranach rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

Akcja ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa rozpoczęła się dzisiaj 23 czerwca i potrwa do 3 września 2023 r.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza