XII inscenizacja historyczna w Wierzchucinie

Estimated read time 1 min read

Przed nami XII inscenizacja historyczna w Wierzchucinie (gmina Cekcyn), odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 sierpnia, start o godz. 15:30.

W tym roku czeka na widzów szereg atrakcji: wystawy, tradycyjne jedzenie przygotowane przez koła gospodyń wiejskich czy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Amelii Turzyńskiej z Zielonki.

Tradycyjnie, już po raz dziesiąty, rozdawana będzie za darmo gazetka rekonstrukcji historycznej. Pomyślano również o miłośnikach strzelectwa. W pobliskim ogrodzie zorganizowana zostanie strzelnica HFT, zorganizowana przez kilkuosobową Borowiacką Grupę Strzelectwa Terenowego na czele z Wojciechem Olszewskim.

Sporą atrakcją będzie zapewne loteria fantowa przygotowana przez członkinie Stowarzyszenia „Światło”, a także tradycyjna grochówka z kuchni polowej.

Około 17:30 gwóźdź programu, czyli potyczka pomiędzy rekonstruktorami odtwarzającymi żołnierzy AK i LWP a Wehrmachtem.

Ponieważ w tym roku przypada 79 rocznica największej bitwy partyzanckiej w Borach Tucholskich, która miała miejsce 27.10.1944r. pod Błędnem i Starą Rzeką, scenariusz potyczki opierał się będzie na tym właśnie epizodzie z okresu II wojny światowej.

Natomiast po potyczce na scenie zaprezentuje się DJ/Wodzirej Malina czyli Paweł Malinowski z Drzycimia.

ZAPRASZAMY!


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza