DAR SERC STRAŻNIKÓW Z SUCHEJ

Estimated read time 1 min read

Krew darem życia, to hasło towarzyszy nam od dawna i rzeczywiście, tej płynnej tkanki ciągle brakuje w polskich lecznicach. Jest niezastąpiona i zapewne długo taką pozostanie.

Tym bardziej warto wspomnieć o tym, że Służba Krwi pojawia się często na terenie naszego powiatu. Dzisiaj wielki autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pojawił się ponownie w Tucholi.

Tym razem gigantyczny ambulans stanął tuż przed halą tucholskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, by po chwili pojawiła się tutaj kolejka chętnych, by oddać krew. Przeważali ludzie młodzi, jednak około godziny jedenastej, pojawiła się bardzo liczna grupa funkcjonariuszy z Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej.

Nie ukrywajmy, większość funkcjonariuszy stanowiły młode kobiety. Jak zawsze poprosiliśmy o kilka słów. Jednak kluczową była odpowiedź na proste pytanie, dlaczego to robią?

Prosta, piękna i skromna odpowiedź, ale być może kierowane odruchem serca funkcjonariuszki i funkcjonariusze  oraz wszyscy, którzy dzisiaj w Tucholi wzięli udział w akcji, właśnie uratowali komuś życie. W jego imieniu dziękujemy.


(red.)

Mat. fotograficzne udostępniamy Ośrodkowi w Suchej.


Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza