POLICJANCI PROWADZILI DZIAŁANIA PN. „TRZEŹWY KIERUJĄCY”

Estimated read time 1 min read

W piątek (06.10.2023r.) funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne kontrole odbywały się w godzinach porannych oraz popołudniowych. Jeden z kierowców był nietrzeźwy.

Policjanci tucholskiej „drogówki” kontrolowali trzeźwość kierowców podróżujących drogami naszego powiatu. Funkcjonariuszy mogliśmy spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych oraz na lokalnych drogach, na których ruch kołowy jest znacznie mniejszy. Głównym celem mundurowych było wyeliminowanie z ruchu osób, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 302 kierowców. Jeden z nich prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w organizmie 28-latka znajduję się blisko 0,6 promila alkoholu. Mężczyzn będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów drogowych muszą liczyć się z konsekwencjami.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza