Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców

Estimated read time 1 min read
W ostatnich dniach tucholscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali samochodami pod wpływem alkoholu. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy będą musieli tłumaczyć się przez sądem.

Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w Kęsowie. Właśnie tam mundurowi skontrolowali 53-latka, który kierował pojazdem m-ki Renault. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu. Kontrola alkomatem potwierdziła tylko przypuszczenia mundurowych. Kierowca miał w organizmie blisko promil alkoholu. Kierującemu stróże prawa zatrzymali prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Z kolei w Tucholi na ul. Świeckiej policjanci zatrzymali volkswagena, którym kierował 69-latek. Mundurowi, podczas weryfikacji uprawnień w policyjnych bazach, ustalili, że ten nie posiada uprawnień, gdyż starosta wydał decyzję o ich cofnięciu. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy także zapach alkoholu. Kontrola trzeźwości potwierdziła, że 69-latek ma w organizmie niespełna 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie autem pomimo cofniętych uprawnień oraz za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza