POLICYJNA AKCJA „NURD”

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (07.11.2023r.) w województwie kujawsko-pomorskim policjanci przeprowadzili akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W działania zaangażowani byli również tucholscy funkcjonariusze. Głównym celem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

A kto zapewni bezpieczeństwo nam, kierowcom, przed nieobliczalnymi pieszymi i kierowcami jednośladów na drogach?[Przyp. MRF]

Policjanci zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście czy znajdującemu się na nim, nadmierna prędkość, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne przyczyny wypadków powstałych z winy kierowców stwarzające ryzyko potrącenia.

Tucholskich funkcjonariuszy mogliśmy spotkać w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na głównych ulicach miasta.

Niewątpliwie stosowanie się przez kierowców do znaków oraz przepisów ruchu drogowego pozwoli uniknąć przykrych skutków zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza