Półmetek koronnej inwestycji gminy Tuchola

Estimated read time 2 min read

Pomost z pokładem głównym i punktem widokowym już jest, doszły zabezpieczenia wzdłuż pomostu, a za chwilę pojawią się ledowe latarnie, które oświetlą całość. To będzie piękny widok.

W ramach przedsięwzięcia wykonany został pomost o długości 184 metrów posadowiony na stalowych palach i o stalowej konstrukcji z pokładem o wysokich parametrach.

„Zadanie to z pewnością przyczyni się do wzrostu atrakcyjności terenu nad jeziorem Głęboczek. Chcemy, aby to miejsce służyło rekreacji i wypoczynkowi naszych mieszkańców, ale też przyciągało turystów. Promenada przez środek jeziora to dość nietypowe rozwiązanie i z pewnością będzie też widowiskowe” – podkreśla burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Pomost zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić swobodne przepływanie kajaków, łodzi oraz rowerów wodnych.

To jedna z czterech inwestycji, na którą gmina Tuchola pozyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Jej wartość wynosi 3 075 000,00 zł brutto, z czego 2 821 600,00 zł wynosi dofinansowanie, a 253 400,00 środki własne. Wykonawcą zadania jest firma Mat-Bud Budowa Pomostów Michał Piechowiak z Przytocznej. Zadanie, zgodnie z harmonogramem, ma być gotowe do końca bieżącego roku.


(red.)

MRF dla portalu tokis i UM w Tucholi

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza