Odbiór techniczny ostatniego etapu promenady Głęboczka już za nami!

Estimated read time 2 min read

W czwartek (07.12) odbył się odbiór prac związanych z budową pomostu przez jezioro Głęboczek w Tucholi.

„Inwestycję odebraliśmy. Wiemy jednak o kilku usterkach. Trudno je było wskazać podczas odbioru z uwagi na pokrywający promenadę śnieg. Uzgodniliśmy z wykonawcą, że przegląd przeprowadzimy wiosną i wówczas zostaną wskazane elementy wymagające poprawek” – mówi burmistrz Tadeusz Kowalski.

Jak dodaje, nowa atrakcja niebawem zostanie objęta także monitoringiem wizyjnym. Kamery całodobowo będą się „przyglądać” tej części terenu nad jeziorem Głęboczek.

Niewykluczone, że z czasem zostaną zamontowane też ławeczki. Być może na samej promenadzie albo w jej sąsiedztwie.

„Docierają do mnie pierwsze głosy, że to jest piękne miejsce, żeby się napawać fajnym widokiem na jezioro” – podkreśla burmistrz. 
Pomost jest ostatnim etapem budowy promenady wokół jeziora Głęboczek. Pierwszy rozpoczął się przed kilkunastoma laty w ramach projektu „W labiryntach natury”. Potem był kolejny. 

„Ten ostatni okazał się spornym, bo były protesty mieszkańców. Takiej inwestycji nie chcieliśmy realizować w atmosferze pikiet, protestów, skandali. A że pojawiła się możliwość uzyskania wysokiego dofinansowania, zdecydowaliśmy się na taki droższy wariant. Naszym zdaniem bardziej atrakcyjny, nad taflą wody. I mamy nadzieję, że będzie długo służył naszym mieszkańcom” – dodaje burmistrz.

Wartość inwestycji wyniosła 3 075 000,00 zł brutto. Na jej realizację gmina Tuchola zdobyła dofinansowanie w wysokości 2 821 600,00 zł (95%wartości) ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.


(red.)

tuchola.pl

Fot. mrf.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza