0 2 min 10 miesięcy

Policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 1 w Tucholi. Mundurowi omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze zaprezentowali również najmłodszym psy służbowe i wytłumaczyli, jak należy się zachować, gdy zostaniemy zaatakowani przez agresywne zwierzę.

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Tucholi odwiedzili tucholscy funkcjonariusze. Najmłodsi dowiedzieli się, jakich zasad należy przestrzegać nad wodą, na drodze, czy też w lesie. Policjanci omówili zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w trakcie wypoczynku letniego, w trakcie pobytu w domu, w podróży, podczas gier i zabaw w plenerze, a także zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Na zajęcia zabrali również swoich kompanów o imionach Ax i Altar. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom, jak wygląda służba z ich pupilami. Policyjne psy są wytresowane między innymi do poszukiwań ludzi oraz śladów ludzkich. Ich umiejętności niejednokrotnie pomagały policjantom w codziennej służbie.

Mundurowi przygotowali specjalny pokaz, w którym psy służbowe zaprezentowały wytresowane sztuczki. Policjanci przypomnieli również najmłodszym, jak należy się zachować, gdy zostaniemy zaatakowani przez agresywne zwierzę.


(red.)

Mat. nadesłane.