Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Przystanek Tuchola Rudzki Most

Estimated read time 2 min read

Powstanie przystanku jest zwieńczeniem starań wielu osób zaangażowanych w ten projekt. Jednym z nich jest Pan Andrzej Mroziński z Polskich Kolei Państwowych – Zakład Linii Klejowych, który z ramienia PKP ZLK sprawował nadzór nad jego budową.

– Odbyło się wiele spotkań i w sprawę zaangażowanych było dużo sił i środków czego zwieńczeniem jest powstanie tego urokliwie położonego przystanku osobowego w Rudzkim Moście – mówi Pan Andrzej Mroziński – trwają jeszcze ostatnie ustalenia co do rozkładu jazdy i dopinane są szczegóły.

Przystanek osobowy Tuchola Rudzki Most został wybudowany zgodnie z wszelkimi nowoczesnymi standardami i został oddany do użytkowania w terminie.

– Cieszy mnie bardzo, że Tuchola doczekała się kolejnej dogodności dla tak dla mieszkańców jak i podróżnych, którą będzie przystanek kolejowy w Rudzki Moście – mówi burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski – w tym miejscu nie możemy zapomnieć o osobach, które społecznie były również zaangażowane w jego powstanie takich jak np. Pan Józef Prostojanek. Mam nadzieję, że to udogodnienie komunikacyjne przyczyni się do lepszej dostępności nie tylko dla mieszkańców Rudzkiego Mostu ale również regionu.

***


(red.)

Tekst: FB gm.Tuchola

 

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza