Wystawa Biblii

Estimated read time 2 min read

We wtorek 9 stycznia 2024 r. w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbyło się otwarcie Wystawy Biblii. Wystawa została stworzona przez Fundację Areopag i przedstawia ponad 3000 lat historii Pisma Świętego.

Inicjatorem tego, by wystawa zagościła w sali wystaw TOK jest pastor Maciej Górka z Kościoła Słowo Życia w Tucholi. Podczas wernisażu goście wysłuchali Dariusza Czyszczonia z Fundacji Areopag, który w niezwykle ciekawy sposób oprowadził ich po wystawie i opowiedział o znajdujących się w sali eksponatach. Uczestnicy wernisażu zobaczyli repliki rękopisów, kamiennych tablic, pergaminowych zwojów, starodruków i nie tylko. Wśród eksponatów znajdą się repliki znalezisk z Qumran, Kodeks z Aleppo, Dekalog, Tora, Septuaginta, Vulgata, Biblia Gutenberga, Biblia Gdańska czy Biblia Radziwiłłowska. Ponadto obok ksiąg zaprezentowana została także pomniejszona replika prasy Gutenberga. Podczas wystawy na chętne osoby czeka darmowy egzemplarz Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej.

Fundacja Areopag działa od 1990 roku. Zajmuje się organizowaniem wystaw i zakładaniem bibliotek. Organizowaniem konferencji chrześcijańskich, imprez kulturalnych, szkoleń a także wydawaniem książek i prowadzeniem działalności naukowej. Na swojej stronie umożliwia wirtualny spacer po wystawie historii Biblii: https://wystawabiblii-online.pl/

Ekspozycję będzie można oglądać do 26 stycznia br.

Organizatorami wystawy są: Tucholski Ośrodek Kultury, Kościół Słowo Życia w Tucholi oraz Fundacja Areopag z Jastrzębia Zdroju.
Patronami medialnymi wydarzenia są: Tygodnik Tucholski, Tucholanin.pl i TOKiS – PRESS TV NEWS.

Słowo komentarza…

Wystawa ciekawa, przyciągnęła sporą grupę stałych widzów oraz tych okazjonalnych. Na fotografiach nie dostrzegamy  z duchownych katolickich  z tucholskich parafii. Wystawie wkrótce przyjrzymy się bliżej.


(red.)

Źródło: TOK Tuchola

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza