Gmina Tuchola na drodze pozyskania środków unijnych

Estimated read time 2 min read

Właśnie ten temat zdominował wtorkowe (13.03) rozmowy w Urzędzie Miejskim w Tucholi.

Chodzi konkretnie o działania, jakie można podjąć w bieżącym i przyszłym roku, żeby pozyskać środki z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021 – 2027.

Dyskutowali o tym burmistrz Tadeusz Kowalski, zastępca burmistrza Iwona Opoczyńska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Paweł Jastak, kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Agnieszka Kram-Pestka, p.o. kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Magdalena Behrendt i pracownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Maciej Gierszewski.

„Przeanalizowaliśmy harmonogram konkursów unijnych oraz szanse na pozyskanie dofinansowania na realizację inwestycji w naszej gminie. Wiemy, że na modernizację i budowę dróg nie ma możliwości uzyskania wsparcia, ale są za to spore szanse, by zdobyć je w wielu innych dziedzinach. Postaramy się o środki unijne na zatrudnienie personelu do punktu doradztwa energetycznego, którego zadaniem będzie wspieranie mieszkańców gminy Tuchola w procesie pozyskiwania i rozliczania dotacji z Programu „Czyste Powietrze” na termomodernizacje domów jednorodzinnych” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

Jak dodaje, podjęte zostaną też starania o pozyskanie środków na kompleksową termomodernizację jednego z zabytkowych budynków znajdującego się w zasobie nieruchomości gminy Tuchola.

Kolejne decyzje wymagają jeszcze konsultacji ze specjalistami z zakresu bezpieczeństwa publicznego, turystyki, ochrony środowiska, inżynierii wodnej oraz transportu publicznego.

CDN…


(red.)

tuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza