Dzielnicowy odebrał podziękowania za odzyskanie skradzionego roweru

Estimated read time 2 min read

Dzielnicowy z Tucholi odzyskał rower, który został skradziony 2-latkowi na terenie Tucholi. Policjant odebrał osobiste gratulacje od szczęśliwej mamy chłopca. Złodziej będzie odpowiadał przed sądem.

Mł. asp. Tomasz Gac w trakcie służby został poinformowany przez mieszkankę Tucholi, że spod jednego ze sklepów na terenie miasta został skradziony rower należący do jej 2-leteniego synka. Dzielnicowy przyjął od kobiety stosowne zawiadomienie i rozpoczął działania. Funkcjonariusz wiedział, że musi zrobić wszystko, aby odzyskać rowerek malucha. Policjant przejrzał monitoring sklepowy, rozpytał wielu okolicznych mieszkańców i ostatecznie dotarł do miejsca ukrycia skradzionego łupu.

Funkcjonariusz, po odzyskaniu roweru, osobiście udał się do chłopca i przekazał mu jego własność. 2-latek i jego mama byli przeszczęśliwi. Nie dowierzali, że w niespełna 2 dni od zgłoszenia dzielnicowy rozwiązał sprawę i odzyskał skradzione mienie.

Mieszkanka Tucholi postanowiła również przybyć do siedziby tucholskiej jednostki, gdzie podziękowała Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi mł. insp. Klaudii Ryczek, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przez dzielnicowego. Mł. asp. Tomasz Gac, oprócz gratulacji, otrzymał również pisemne podziękowania.

28-letni złodziej będzie tłumaczył się przed sądem.

2-latkowi życzymy wielu wspaniałych podróży na JEGO ulubionym rowerku.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza