Protest rolników w Tucholi i utrudnienia w ruchu drogowym / AKTUALIZACJA

Estimated read time 3 min read

Zapowiadany 20 marca br. ogólnopolski protest rolników odbędzie się zgodnie z zapowiedzią również w Tucholi. Z naszych informacji wynika, że protest został zgłoszony i jest w pełni legalny.

Niestety są pewne rozbieżności w zebranych informacjach i tylko z dwóch stron: tucholskiego magistratu i KPP Policji w Tucholi. Strona organizatora protestu nie ujawniła się nam do tej chwili i nie możemy pewnych informacji potwierdzić lub im zaprzeczyć.

Według Urzędu Miasta w Tucholi w godzinach od 6:00 do 24:00 całkowicie zablokowana będzie przebiegająca przez Tucholę droga wojewódzka nr 240 na odcinku od Starego Tartaku (od strony Świecia) do stacji paliw przy ul. Chojnickiej (od strony Chojnic). Do informacji dołączono mapę.

Natomiast inne informacje otrzymaliśmy od oficera prasowego tucholskiej KPP, który pisze, że maszyny rolników poruszać się będą DW 240 na trasie ul. Cegielniana – Tuchola – ul. Chojnicka. Podkreślmy – będą się poruszały, zapewne spowalniając ruch.

Oznacza to, że odczują te utrudniania zarówno mieszkańcy, jak i goście w pojazdy poruszających się tranzytem. Nie mamy żadnych dodatkowych informacji o tym, że przewidywane są jeszcze inne działania protestujących rolników. Nasza redakcja będzie blisko całej akcji, wykorzystamy dostępny sprzęt i jeżeli pogoda dopisze, protest będziemy obserwowali również z powietrza.

Wniosek w tej chwili można wysnuć jeden, kiedy protest się rozpocznie, będziemy wiedzieli jaki charakter przybierze i oczywiście na bieżąco będziemy informowali o rozwoju sytuacji w naszych mediach, z naciskiem na nasz profil FB.

Podane w tej chwili informacje nie są ostateczne, jeżeli coś się zmieni, natychmiast dokonamy aktualizacji tego materiału.

Aktualizacja.

Komunikat

ws. protestu rolników w dniu 20 marca br. w Tucholi
W dniu 20 marca 2024 r. planowany jest na terenie Tucholi w ciągu drogi wojewódzkiej 240 ( ul. Świecka, Cegielniana, Warszawska, Nowodworskiego, Główna i Chojnicka) protest rolników polegający na przejazdach w kolumnie ciągników rolniczych w ilości 150 sztuk. Trasa przejazdu zacznie się w okolicach starego tartaku w Rudzkim Moście a skończy na wysokości stacji benzynowej Orlen na ul. Chojnickiej w Tucholi. Protest zgłoszony jest w godz. 6.00-24.00. W związku z zaplanowaną skalą protestu może dojść do znacznego utrudnienia ruchu pojazdów, a w skrajnych przypadkach do całkowitej blokady ruchu, ze względu na fakt, iż trasa protestu styka się ze wszystkimi drogami dojazdowymi do Tucholi. Mając powyższe na uwadze oraz troskę o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o zachowanie ostrożności uczestników ruchu drogowego, zarówno tych zmotoryzowanych oraz pieszych.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza