Płonie ognisko i szumią knieje – harcerski ośrodek w Białej otwarty

Estimated read time 1 min read

Las, jezioro, namioty, zbiórki, podchody i wieczorne muzykowanie przy ognisku – to przepis na idealny harcerski biwak. Odwiedzający Bory Tucholskie zuchy i druhowie już od początku sezonu będą mieli do dyspozycji gruntownie zmodernizowany Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Białej (powiat tucholski). W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

 Z satysfakcją wspieramy kujawsko-pomorskich harcerzy przy inwestycjach – mówił marszałek Piotr Całbecki. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, ale także tym, którzy aktywnie działają, aby harcerskie wzorce, postawy i ideały przejmowały i pielęgnowały kolejne pokolenia. Życzę, by to piękne miejsce, przynosiło jak najwięcej dobrych wspomnień.

Zarządzany przez Chorągiew Kujawsko-Pomorską ZHP ośrodek edukacji ekologicznej w Białej zyskał nowy budynek kuchni i stołówki, a istniejąca infrastruktura placówki została wyremontowana i zmodernizowana. Wsparcie unijne naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 wyniosło ponad 13 mln złotych, kolejne 2 mln złotych to środki z budżetu samorządu województwa.


(red.)

Mat. partnera.

Fot. Mariusz R.Fryckowski

Fot. Mikołaj Kuras

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza