POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ ZŁODZIEI OKRADAJĄCYCH SKLEPY

Estimated read time 2 min read

Miejscowi policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże, do których dochodziło na terenie powiatu tucholskiego. Łupem złodziei padały produkty drogeryjne oraz spożywcze. Jeden z mężczyzn miał przy sobie również narkotyki.

Od początku bieżącego roku w różnych miejscowościach powiatu tucholskiego dochodziło do kradzieży sklepowych. Złodzieje obrali sobie za cel jedną z sieci handlowych. Ich łupem padały artykuły spożywcze oraz drogeryjne.

W ostatnich dniach szajka pojawiła się w Lubiewie. Mundurowi, po otrzymaniu zgłoszenia, od razu przystąpili do działań. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków. Kryminalni ustalili również jakim pojazdem i gdzie będą poruszać się złodzieje.

W rejonie miejscowości Przysiersk auto wraz ze sprawcami zostało zatrzymane. Mieszkańcy powiatu świeckiego byli zaskoczeni. Policjanci przy jednej z osób znaleźli także 2 woreczki z białym proszkiem. Wstępne wyniki testera narkotykowego wskazały, że jest to środek odurzający 2C-B. 23 i 19-latek usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. Dodatkowo starszy ze złodziei będzie odpowiadał również za posiadanie narkotyków. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei 16-latek, z uwagi na swój wiek, będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza