Zapraszamy do turystycznych eskapad

Estimated read time 2 min read

Wycieczki, warsztaty, gry terenowe, rajdy piesze i rowerowe – przedmajówkowy weekend (27-28 kwietnia) upłynie mieszkańcom i turystom Kujawsko-Pomorskiego pod znakiem zwiedzania i poznawania okolic. Zapisy na wydarzenia w ramach naszej dorocznej akcji Eskapada ruszają jutro (17 kwietnia) o godz. 9 na stronie www.eskapada-z-przewodnikiem.pl

– Eskapada to niecodzienne wydarzenia w ramach wyjątkowej akcji, którą organizujemy już po raz dziesiąty. To jakby mały jubileusz, więc chcemy w sposób szczególny podziękować organizatorom imprez i Wam, wierni uczestnicy. Za to, że jesteście z nami przez te wszystkie lata, że tworzycie niepowtarzalną atmosferę i Wasze własne Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. Te miejsca i nasza Eskapada są właśnie dla Was, aktywnych turystów z fantazją – mówi marszałek Piotr Całbecki. – Czekamy na Was z urodzinowymi niespodziankami! Jak zawsze spakujcie do plecaków dużo energii i dobry humor!

W przedsięwzięcie zaangażowało się ponad 70 organizacji, dzięki którym powstała bogata oferta ponad 110 wędrówek po całym regionie. Wśród tegorocznych nowości spacer po inowrocławskich Solankach, rajd rowerowy po Włocławku i okolicach, zwiedzanie Dzielnicy Muzycznej w Bydgoszczy, warsztaty piekarnicze w Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu i gra terenowa w Górznie (powiat brodnicki).

Zapraszamy także do odwiedzenia marszałkowskich instytucji kultury – Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, oddziału Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej w Kłóbce, Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Nieszawie, Pałacu w Lubostroniu i Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Lista wydarzeń (pdf) – w załączniku

Koordynatorem akcji jest Urząd Marszałkowski, a partnerami Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz organizacje pozarządowe, gminy, uczelnie i przedsiębiorstwa z całego regionu.

Jubileuszowa Eskapada w liczbach

  • 10. edycja
  • 2 dni wycieczek, rajdów i wystaw
  • 114 wydarzeń
  • 73 organizatorów
  • 41 miejsc w województwie

(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza