DZIELNICOWY UCZESTNICZYŁ W SPOTKANIU Z SENIORAMI

Estimated read time 1 min read

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Oddziału Rejonowego w Tucholi zorganizował Obchody Światowego Dnia Inwalidów. Na tym wydarzeniu nie zabrakło tucholskich funkcjonariuszy. Dzielnicowy rozmawiał z seniorami o ich bezpieczeństwie, formach zabezpieczania swoich kosztowności oraz zasadach przestrzegania norm współżycia społecznego.

Spotkanie odbyło się w Tucholskim Ośrodku Kultury i zgromadziło szerokie grono publiczności. Mł. asp. Tomasz Gac przypomniał seniorom o tym, jak zabezpieczać swoje osobiste rzeczy i kosztowności, żeby nie padły łupem ewentualnych złodziei. Dzielnicowy przekazał seniorom niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka” czy „policjanta CBŚ”.

Mundurowy przybliżył również uczestnikom spotkania aktualne przepisy dotyczące pieszych oraz poruszania się pod drogach na rowerze i za pomocą urządzeń transportu osobistego. Wykład przygotowany przez dzielnicowego cieszył się dużym zainteresowaniem.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza