Ostatnia Sesja Rady Powiatu Tucholskiego VI kadencji

Estimated read time 2 min read

19 kwietnia 2024 roku odbyła się ostatnia sesja VI kadencji Rady Powiatu Tucholskiego. Z tej okazji powiatowi Radni dali się namówić na pamiątkowe zdjęcie na schodach Starostwa Powiatowego w Tucholi. Dziękujemy wszystkim Radnym za pracę na rzecz mieszkańców Powiatu Tucholskiego!

Na zakończenie Sesji nie zabrakło też podziękowań. W wierszowanej formie Radnym podziękował Sekretarz Powiatu Maciej Korda, po czym Przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Gromowska wraz ze Starostą Tucholskim Michałem Mrozem wręczyła podziękowania Radnym, Sekretarzowi, Radcom Prawnym i Skarbnikowi. Naczelnicy poszczególnych wydziałów Starostwa otrzymali też dodatkowe podziękowania od Przewodniczącej.

Link do retransmisji ostatniej sesji RP

***

Od redakcji TOKiS-a.

Na ocenę pracy ustępującego zarządu i radnych powiatowych jeszcze nadejdzie czas, zwłaszcza w kontekście porównań, które po przejęciu władzy przez nowych samorządowców będą nieuniknione. Zbyt wiele się wydarzyło, aby pewne sprawy przemilczeć. Uprawianie polityki przez samorządowców, również w powiecie, źle się kojarzy, jeszcze gorzej wyglądają powyborcze roszady dokonywane za zamkniętymi drzwiami. Czy koniecznie trzeba uświadamiać elektorat, że powiat to nasza wspólna sprawa? Z praktyki i przebogatego doświadczenia mediów wygląda, że tak. A gdzie dowody? Materiały filmowe zbierane od lat nie pozostawiają złudzeń.

Nowym przedstawicielom życzymy wyczucia i mądrości, bo w takiej jednostce jak powiat demokracja prawie zawsze kończy się awanturą, a ludzie patrzą, komentują i… nie reagują. Ze strachu? Obojętności? Może z wygody? To po co to wszystko?

 


(red.)

tucholski.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza