SPRAWCY ROZBOJU ZATRZYMANI

Estimated read time 1 min read

Policjanci z tucholskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Podejrzani zaatakowali 51-latka i ukradli mu pieniądze oraz telefon. Na wniosek prokuratury jeden z napastników najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

W ostatnich dniach dyżurny tucholskiej Policji został poinformowany o rozboju, do którego doszło na terenie miasta. Dwóch mężczyzn pobiło 51-latka, a następnie ukradli mu pieniądze w kwocie 70 zł oraz telefon. Na miejsce niezwłocznie skierowane zostały patrole Policji. Funkcjonariusze, dysponując rysopisem i kierunkiem ucieczki, już po kilkunastu minutach od zgłoszenia namierzyli i zatrzymali sprawców. 41 i 27-latek trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Przestępstwo zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że sprawcy działali w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi im wyższy wymiar kary. Na wniosek prokuratora 27-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Z kolei wobec jego starszego kompana zastosowano dozór policyjny.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza