Lokalna żywność – zapraszamy na zakupy

Estimated read time 2 min read

Sery, wędliny, soki i sezonowe warzywa – to produkty, które znajdziemy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także pieczywo, zioła oraz ryby na przykład wędzone z Gospodarstwa Rybackiego Ryby-Borucin, które niedawno dołączyło do grona dostawców. Zamówienia można składać do najbliższego poniedziałku (27 maja). Odbiór zamówień 29 maja w trzech lokalizacjach.

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności, czyli dostawy wprost od rolnika i małych lokalnych producentów. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku.

Zamówione produkty będą do odbioru w środę 29 maja w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

Sklep Lokalna Żywność w liczbach:

  • a od trzech lat, czyli od 2021 roku
  • w asortymencie ponad 400 produktów
  • zrzesza 24 producentów żywności z naszego województwa – 21 rolników i 3 małych lokalnych przedsiębiorców.

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

Zobacz też: Smakuje jak u babci


(red.)

Mat. partnera.

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza