Uczniowie uczestniczyli w teście sprawności fizycznej policjanta

Estimated read time 2 min read

Technikum Leśne w Tucholi i miejscowa jednostka Policji zorganizowały zawody dla młodzieży szkolnej. Uczniowie przystąpili do testu sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji. Najlepszym wręczono nagrody.

W hali Ośrodka Sportu I Rekreacji w Tucholi zorganizowano wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi rywalizowali ze sobą na torze sprawności fizycznej policjanta. Dzięki temu dokładnie poznali jeden z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

Młodzież konkurowała ze sobą pod okiem przedstawicieli szkoły oraz tucholskich funkcjonariuszy. Na ostateczny rezultat wpływał całkowity czas pokonania toru. Ocenie podlegała również poprawność wykonywania kolejnych etapów testu. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy uczestnicy starali się osiągnąć możliwie najlepszy wynik. Klasyfikacja była prowadzona z podziałem na drużyny oraz indywidualnie.

W wydarzeniu uczestniczył także p.o. Komendant Powiatowy Policji w Tucholi insp. Paweł Zawada wraz ze swoim zastępcą mł. insp. dr Klaudią Ryczek oraz Dyrektor Technikum Leśnego dr inż. Piotr Marciniak, którzy wręczyli zwycięzcom puchary i medale. Inspektor Paweł Zawada pogratulował wszystkim uczestnikom bardzo dobrego przygotowania do zawodów i osiągniętych wyników. Dr Piotr Marciniak przyłączył się również do gratulacji i podziękował p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi za wspólne zorganizowanie takiego wydarzenia, które popularyzuje wśród młodzieży zdrowy tryb życia.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza