Toruńskie spotkanie młodych

Estimated read time 2 min read

W przestrzeni Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży przy Woli Zamkowej w Toruniu odbywa się adresowany do młodych ludzi Przystanek JPII „Wiara, kultura, dobro”– z panelami dyskusyjnymi (ekologia, sztuczna inteligencja, wolontariat, wolność-pokój-demokracja, relacje nauka-religia, sport), warsztatami, projekcją filmową i koncertem ojca Stana Fortuny CFR, franciszkanina z Bronxu, charyzmatycznego hiphopowca i rapera.

– Młodzi ludzie (znacznie częściej niż się sądzi) zastanawiają się nad swoim miejscem w świecie, nad przyszłością naszego świata (w obliczu zagrożenia ekologicznego i coraz szerzej wkraczającej w nasze życie technologii), nad tym, w jaki sposób jako pokolenie mogą wpłynąć na przyszłość globu. Przystanek JP II jest okazją do dyskusji, do refleksji, ale też do dobrej zabawy podczas koncertu „Jazz&Spirit”, który – jestem o tym przekonany! – porwie wszystkich –  mówił marszałek Piotr Całbecki

W panelach dyskusyjnych biorą udział naukowe znakomitości, a przy tym postaci, które naprawdę potrafią zainteresować tym, co mają do powiedzenia – m.in. specjalizujący się w zagadnieniach związanych ze sztuczną inteligencją, kognitywistyką i technologiami neurokognitywnymi prof. Włodzisław Duch, astrofizyk z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii  Nauk (PAN) prof. Piotr Homola, lekarz pediatra i kardiolog dr Janusz Czarnecki, filozof i teolog ks. dr Michał Oleksowicz, przedstawiana jako historyk 2.0 dr Ewelina Gdaniec, aktywista miejski Paweł Kierakowicz i doktoryzujący się w PAN w dziedzinie filozofii politycznej Kamil Woźniak. W spotkaniu bierze udział ponad pół tysiąca młodych ludzi z całego województwa.

O 19.30 rozpocznie się będący integralną częścią spotkania koncert „Jazz&Spirit”. Megagwiazdą będzie charyzmatyczny amerykański zakonnik ojciec Stan Fortuna. Jego godzinny koncert będzie bardzo mocnym akcentem na koniec Przystanku JPII.

Spotkanie zainaugurował mecz piłkarski. Zespół kujawsko-pomorskich dziennikarzy zmierzył się z reprezentacją Polski osób bezdomnych i środowisk trzeźwościowych.


(red.)

Mat. partnera.

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza